چرا لازم است دندان ها جرم گیری شوند؟

مهر ۸, ۱۴۰۱ توسط admin0

آیا می دانید هدف از جرمگیری دندان ها چیست و چرا بهتر است دندانها جرم گیری شوند؟

هدف از جرم گیری دندانها در درمانگاه دندانپزشکی این است که به طور کامل و اساسی سطح دندان صاف و تمیز شود تا باکتری ها قادر به چسبیدن به آنها نباشند و افراد بتوانید طی مراقبت های اصوصلی خانگی روزانه از دندان ها, آن ها را به طور موثرتر و بهتر تمیز نگه دارند.

جرم گیری دندان ها شامل جدا کردن پلاک (یک لایه نرم و چسبناک آلوده به باکتری ها) و جرم است که به مرور و در طول زمان بر روی دندانها ایجاد می شود. دندان های افراد دائما در معرض بزاق دهان هستند و این بزاق دهان حاوی کلسیم و سایر مواد می باشد که به تقویت و حفاظت از دندان هایتان کمک می کند. درست است که این مواد برای دندان ها مفید هستند اما باعث ایجاد یک لایه از کلسیم بر روی دندان می شوند.

این ماده گچی مانند, در نهایت مانند رسوبات آهکی (رسوبات درون لوله ها و یا درون کتری) روی دندان شما را می پوشانند. بیشتر وقت ها این ماده همرنگ دندانها است و به عنوان بخشی از دندان از سوی افراد اشتباه گرفته می شود, اما این ماده در مواردی میتواند به رنگ های قهوه ای تا سیاه رنگ خودش را نشان بدهد.

جرم های دندانی متشکل از رسوباتی می باشند که بر روی سطح دندانها و لثه ها تشکیل شده و باعث ایجاد بوی بد در دهان می شود و همچنین سلامت و رنگ طبیعی دندانها را (مانند سیاهی دندان های بچه ها که باعث به وجود آمدن مشکلات لثه و پوسیدگی دندان می شوند) تحت تاثیر قرار می‌دهد.

اگر افراد دندان هایشان نیاز به جرمگیری داشته باشد و دندان ها را جرم گیری نکنند شرایط مناسب را برای رشد باکتری ها در کنار لثه ها را فراهم می کنند و این هم برای لثه و هم برای دندان ها مضر است.


پاسخ دادن

آدرس ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری نشانه گذاری شده اند *


سوالی دارید

اکنون با ما تماس بگیرید

ما بصورت مستمر پاسخگوی شما خواهیم بود و جوابگوی سوالات شما هستیم! اگر سوالی دارید درنگ نکنید!!!


تماس بگیرید با

09351708248ویزیت خانگی

در آینده ی نزدیک…در شبکه های اجتماعی

ما را دنبال کنید

ما در تلاشیم جز تماس صوتی، در هرجای دیگری در کنار شما باشیمکلیه ی حقوق این سایت برای KidDental محفوظ است

مرکز دندان پزشکی کودکان